Gimnazjum nr 2 im. Polskich Noblistów w Gostyninie

Zbiory

Księgozbiór biblioteki liczy około 6 tysięcy woluminów, posiadamy także zbiory specjalne - kasety i płyty CD. Korzysta z niego blisko 500 uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły. W miarę posiadanych środków jest on stale aktualizowany pod kątem potrzeb i zainteresowań czytelników. Dużym zainteresowaniem cieszy się fantastyka i literatura młodzieżowa. Księgozbiór jest podzielony na następujące działy:
Lektury
Literatura piękna dla dzieci i młodzieży (powieści i opowiadania obyczajowe, przygodowe, fantastycznonaukowe, historyczne, biograficzne, legendy i podania)
Poezja
Dramat
Literatura piękna dla dorosłych
Literatura popularnonaukowa z zakresu matematyki informatyki, chemii, geografii, ochrony przyrody, astronomii, fizyki, biologii, medycyny, techniki, sztuki, sportu, muzyki, religii, psychologii, językoznawstwa, nauki o literaturze, biografii i historii
Literatura pedagogiczna obejmuje książki z zakresu wychowania i nauczania
Zbiory specjalne
Podręczniki.

Na szczególną uwagę zasługuje wydzielony księgozbiór podręczny (zawierający encyklopedie ogólne i przedmiotowe, różnorodne słowniki rzeczowe i językowe, atlasy, albumy), który stale jest uzupełniany.


W bibliotece jest także telewizor i odtwarzacz multimedialny, który umożliwia przeprowadzanie w czytelni poglądowych zajęć lekcyjnych.