Gimnazjum nr 2 w Gostyninie im. Polskich Noblistów:


ECCO WALKATHON 2011


10 września 2011 roku, po raz siódmy wzięliśmy udział wraz z nauczycielami naszego Gimnazjum nr 2 w Gostyninie w akcji charytatywnej - ECCO WALKATHON 2011.
Jesteśmy z ECCO od samego początku, czyli od 2005 roku. Kolejny raz pani pedagog - Małgorzata Kicka zebrała grupę na dwa autokary. W tym roku pojechało 84 uczniów i 12 opiekunów, którym jesteśmy wdzięczni, że co roku towarzyszą nam w Spacerze Ludzi Dobrej Woli ulicami Warszawy. Po raz kolejny dołączyli do nas absolwenci naszej szkoły, obecnie uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Gostyninie.
Warto wspomnieć, że tegoroczny wyjazd zawdzięczamy również panu Mateuszowi Banasiakowi z firmy BAN-TUR, który z poświęceniem jeździł po sklepach ECCO, żeby zakupić dla nas bilety. Z sukcesem! Kolejny raz mieliśmy możliwość przeżyć fantastyczną przygodę. Bardzo mu za to dziękujemy.


Adrianna Lemańska, Patrycja Gościniak IIIA (30.09.2011)ECCO Walkathon


ECCO Walkathon to charytatywny spacer dla całej rodziny. Każdego roku wiele tysięcy uczestników z całego świata spaceruje, dedykując przebyte przez siebie kilometry na cele dobroczynne, doświadczając jednocześnie wspaniałych wrażeń podczas dnia spędzonego w gronie rodziny i przyjaciół.Aleksandra Olbińska IIIf
Marta Szymańska IIIb (17.09.2010)


Adopcja na odległość

Młodzież Gimnazjum nr 2 im. Polskich Noblistów w Gostyninie od dnia katastrofy na Sri Lance (powodzi spowodowanej tsunami w XII 2004 r.) zaangażowała się w pomoc ofiarom tragedii. Od kwietnia 2005 r. oficjalnie włączyliśmy się do programu pomocy dzieciom - ofiarom katastrofy w południowo-wschodniej Azji „Adopcja na odległość”.

Młodzi ludzie (uczniowie naszego Gimnazjum) organizują różne akcje, których celem jest zebranie odpowiedniej kwoty i przekazanie jej na rzecz fundacji „Caritas”. Uczniowie, między innymi, organizowali sprzedaż wykonanych przez siebie kart wielkanocnych, przygotowali przedstawienie kabaretu „Klan Noblistów”.
Dnia 24 czerwca 2005 r. otrzymaliśmy informację z Caritas Polska, że przyznano nam pod opiekę dziecko, któremu będziemy pomagać. Chłopiec Stephen pochodzi z Indii, ma lat 12, jest uczniem klasy VIII. Od tego dnia akcja naszych gimnazjalistów ma swój realny wymiar. Zamierzamy korespondować ze Stephenem w języku angielskim, opowiadać mu o naszym życiu, nauce, miejscowości i kraju. Mamy nadzieję, że kontakt listowny z chłopcem będzie utrzymany. Zapraszamy naszych gimnazjalistów do korespondencji.

Ewa Doroszuk-Janowska - przewodnicząca Samorządu Szkolnego
Małgorzata Kicka - pedagog szkolny (22.09.2005)Wznawiamy akcję

Po kilku miesiącach zwłoki w naszej szkole znowu ruszyła akcja „Adopcja na odległość”.

Jako główny cel obrałyśmy sobie korespondencję ze Stephanem, dlatego że w zeszłych latach naszym poprzednikom udało się wysłać jedynie dwie pocztówki. Chcąc przełamać tę złą passę napisałyśmy list w języku angielskim, który możecie zobaczyć poniżej (po lewej).Oprócz tego wysłałyśmy także świąteczną pocztówkę, na którą otrzymałyśmy powyższą odpowiedź (po prawej).
Jednak pomimo tego, jesteśmy w trakcie przygotowywania kolejnego listu, w którym poprosimy o aktualne zdjęcie Stephana oraz informacje na jego temat. Gdy otrzymamy aktualne zdjęcie na pewno je opublikujemy.

Martyna Ciesielska (24.01.2007)

Klan Noblistów a „Adopcja na odległość”

W naszym gimnazjum 17 czerwca wystawione zostały dwa przedstawienia: „Klan Noblistów” i „Kopciuszek w czerwonym kapturku”.

Autorkami niecodziennej imprezy, z której dochód przeznaczony został na rzecz akcji „Adopcja na odległość”, są uczenice klasy IIf: Zuzanna Dzięgielewska, Magdalena Szymczak i Marta Tokarska. Nad przygotowaniem występu i całością czuwały: opiekun Samorządu Uczniowskiego - pani Ewa Doroszuk i pedagog szkolny - pani Małgorzata Kicka. Aktorzy grający w obu przedstawieniach to młodzież naszego Gimnazjum. Publiczność, tj. nasi uczniowie tłumnie przybyli na spotkanie i gorącymi brawami nagrodzili młode gwiazdy oraz organizatorów występu, a tym samym propagatorów szczytnej akcji „Adopcja na odległość”.
Reasumując można rzec, że pomysł był przysłowiowym strzałem w dziesiątkę.

E. Doroszuk (17.06.2005)


Copyright: 2003 SLAW