Gimnazjum nr 2 w Gostyninie im. Polskich Noblistów:

Wiadomości szkolne


Wiosenna Parada

20 marca z okazji Pierwszego Dnia Wiosny dyrekcja szkoły wraz z samorządem uczniowskim zorganizowała Paradę Przebierańców.Na szkolnych korytarzach mogliśmy dostrzec smerfy, kota w butach, Zorro i wielu innych. Nawet niektórzy nauczyciele wykazali się wielkim dystansem do siebie i przebrali się za swoje ulubione bajkowe postacie, przy tym dobrze się z nami bawiąc. Pod koniec dnia każdy z przebranych uczniów miał możliwość zaprezentowania swojego stroju w szkolnej hali. Uczestnicy parady dostali po lizaku, a twórcy najlepszych strojów po batonie mlecznym.
Mam nadzieję, że świętowanie w ten sposób Dnia Wiosny stanie się szkolną tradycją i co roku uczniowie będą mogli wykazać się kreatywnością przy tworzeniu strojów.

Natalia Koralewska (2D) (20.03.2009)

Spotkanie z rekordzistą Księgi Guinessa

W czwartek 12 lutego mieliśmy niepowtarzalną okazję podziwiać popisy 17-krotnego rekordzisty Księgi Guinessa - Janusza Chomontka.

Pan Janusz zaskoczył nas nie tylko perfekcyjną piłkarską żonglerką, ale także doskonałym kontaktem z młodzieżą. Na sali gimnastycznej zrobił prawdziwy show. Publiczność nie nudziła się nawet przez sekundę, mimo że nasz bohater potrafi podbijać piłkę nawet kilkanaście godzin bez przerwy...

L.S. (12.02.2009)

Pół roku za nami

No i w końcu ferie. Czekaliśmy na nie długo - cztery i pół miesiąca. Niektórym wydawało się we wrześniu, że to prawie wieczność...

Jak wykorzystaliśmy ten trudny okres? Jak zwykle - jedni pracowali, inni trochę się lenili - wyniki jak na dłoni zobaczą rodzice na piątkowym zebraniu.
A oto najlepsze w I semestrze klasy i ich średnie:
klasy I: 1B - 4,29; 1F - 4,26; 1A - 4,18
klasy II: 2E - 4,34; 2A - 4,25; 2D - 3,58
klasy III: 3D - 4,41; 3F - 4,08; 3E - 3,69.
Pozostałe klasy wypadły nieco gorzej, ale na pewno postarają się zmienić ten stan rzeczy w semestrze drugim. I tego szczerze im życzymy.

L.S. (16.01.2009)

Dni Wielkiej Próby

W środę, czwartek i piątek nasi trzecioklasiści sprawdzą swoje wiadomości i umiejętności w próbnym egzaminie gimnazjalnym.

Dzień pierwszy testował wiedzę humanistyczną.
Motywem przewodnim egzaminu były książki i biblioteki. W czwartek przedmioty matematyczno-przyrodnicze, w piątek język angielski.
Nauczyciele już zorganizowali się do szybkiego sprawdzenia prac, by jak najwięcej czasu zostało nam na uzupełnienie braków. W końcu prawdziwy egzamin tuż tuż...

L.S. (14.01.2009)

Koncert serc

A jednak nie należy wierzyć w przesądy! Trzynasty dzień stycznia okazał się w naszej szkole wspaniały. W tym dniu II d wraz z przyjaciółmi z innych klas przedstawiła w sali gimnastycznej program artystyczny związany z akcją UNICEFU "Na ratunek dzieciom w Kongo".

Wystąpili utalentowani instrumentaliści oraz wokaliści, miała miejsce także prezentacja multimedialna. Podziwialiśmy między innymi: Agatę Bembenistę, Alę Bartosiak, Magdę Mańkowską, Dominika Robackiego, Michała Chojnackiego, Krzysztofa Przanowskiego. Nad całością czuwały panie: Małgorzata Kicka i Urszula Lasota.
Na koniec, po zakończeniu części estradowej, mogliśmy wymienić zakupione wcześniej słoneczka na wyśmienite ciasta upieczone przez uczennice i ich mamy. Rozkoszując się smakiem kremówek, serników i szarlotek, staraliśmy się nie zapomnieć o trudnej sytuacji naszych rówieśników w Afryce.
Dochód z całej akcji zostanie przeznaczony na szczepionki i żywność terapeutyczną dla dzieci z Demokratycznej Republiki Konga.

J.Ł. (13.01.2009)

"Kolędo serdeczna, swojska,
nieś się do nieba wrót..."

Ostatni dzień nauki w kalendarzowym roku 2008 zakończyliśmy przedstawieniem jasełkowym, w którym wystąpili uczniowie naszej szkoły.
Jasełka poprzedził koncert kolęd w wykonaniu szkolnego chóru i zespołu fletowego. Akompaniowali im Michał Chojnacki i Krzysiek Przanowski. Reżyserią przedstawienia zajęła się niezawodna siostra Elwira, natomiast koncert przygotowała nauczycielka muzyki Urszula Lasota.

U. Lasota (19.12.2008)

Gwiazdki, łańcuchy, świecidełka...

W przedświąteczny czwartek rozstrzygnięty został konkurs na najładniejszą bożonarodzeniową dekorację sali lekcyjnej.

Nauczycielsko-uczniowska komisja podziwiała żywe i sztuczne choinki, liczne wiszące, naklejone, przyczepione lub namalowane gwiazdki, srebrzyste i kolorowe łańcuchy, girlandy, migoczące światełka, gazetki z nieśmiertelnym hasłem "WESOŁYCH ŚWIĄT" i... uśmiechnięte twarze uczniów, którym komisja na kilka minut przerwała trwającą lekcję ;)
Laureaci konkursu: 1 miejsce - sala nr 19 (klasa 3d); 2 m. - sala nr 15 (klasa 2d); 3 m. - sala nr 6 (klasa 2a). Wyróżniono także salę nr 17 (kl. 3e), nr 21 (kl. 1e) i nr 11 (kl. 1a).

U. Lasota (18.12.2008)

Dickens po angielsku

Tuż przed zimową przerwą świąteczną uczniowie Gimnazjum nr 2 im. Polskich Noblistów zaprezentowali swoim kolegom inscenizację baśni Karola Dickensa pt. "Opowieść wigilijna".

Spektakl był grany w języku angielskim, w samodzielnie wykonanych kostiumach i dekoracjach, z własnym opracowaniem muzycznym.
Przedstawienie zatytułowane "A Christmas Card" było nastrojową, ale i humorystyczną wersją znanej wszystkim historii skąpych przedsiębiorców handlowych. W scenerii uwspółcześnionego Londynu wysłuchaliśmy opowieści o tym, jak zwycięża dobro, wrażliwość i miłość.
We wspaniałych rolach na szkolnej scenie wystąpili: Justyna Wódecka, Ola Kostrzębska, Roma Cichocka, Ada Durka, Michasia Tarka, Agnieszka Wasińska, Karolina Waszkowska, Zuzia Raciborska, Wiktoria Wasiak, Patrycja Zdolska, Ola Reńda, Igor Zalewski i Dominik Robacki. Oprawą dźwiękową zajęli się Maciek Węgorzewski i Łukasz Rejniewicz.
Młodzi aktorzy wystąpili pod egidą Koła Teatralnego prowadzonego przez anglistkę Edytę Lewandowską.

J.Ł. (6.12.2008)

Mistrzyni sportów walki - Marta Chojnoska

2 grudnia uczniowie klasy II d z wychowawcą p. Joanną Syską zorganizowali "Spotkanie z ciekawym człowiekiem". Do Gimnazjum nr 2 przybyła Mistrzyni Sportów Walki Marta Chojnoska, zawodniczka Hung Kuen Sanda UKS Sanda Płock.

Gość chętnie odpowiadał na zadawane przez młodzież pytania. Pani Marta omówiła wygląd sprzętu i stroju zawodnika, opisała treningi, emocje towarzyszące walkom, przebieg starć z rywalami. Mistrzyni zaproponowała gimnazjalistom wiosenne warsztaty, podczas których można byłoby poćwiczyć elementy sportów walki uprawianych przez panią Martę (Wushu, Sanda, Muay tai, Boks tajski, K-1). Niektórzy z nas mogli poczuć ducha walki podczas krótkiego pokazu. Pani Marcie życzymy spełnienia marzeń i wielu wygranych walk. Trzymamy kciuki!!!

JS (2.12.2008)

"Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci"

Są miłe, można się do nich przytulić, wyszeptać im swoje tajemnice.
O kim mowa? O pluszowych misiach.

25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu klasa 1E przygotowała szkolną imprezę dla wszystkich uczniów klas pierwszych. Przedstawiciele pięciu klas wzięli udział w kilku konkurencjach: Wyjadanie miodku, Rysuję misia, Wygibajtus, Misiowy tor przeszkód, Misiowe karaoke, Co wiesz o niedźwiedziach?
Po zliczeniu punktów organizatorzy ogłosili wyniki i wręczyli dyplomy i słodkie nagrody: słoiczki z miodem, soki Kubuś, pluszowe misie, cukierki otrzymali uczniowie klas 1D, 1B i 1A.
Upominki i dyplomy dotarły także do zwycięzców konkursu plastycznego "Pluszowy Miś" - Martyny Sawoni (1A), Oli Hlebowicz (1F) i Dominiki Walkosz-Berda (1F).

A.S. (25.11.2008)

"W dalekich ziemiach za to umierali..."

Zbliżająca się 90. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości stworzyła okazję do zaprezentowania przez młodzież naszej szkoły niecodziennej lekcji historii.

Uczennice kl. IF, pod opieką p. Aleksandry Gontarek, prozą, poezją i dramą przypomniały ponad stuletni okres zmagań Polaków z zaborcami. Heroiczny wysiłek naszych przodków, wkładany w walkę o odzyskanie niepodległości, podkreśliły patriotyczne pieśni w wykonaniu solistów i szkolnego chóru.
Na specjalną pochwałę - co zgodnie podkreślali widzowie - zasługuje nasz chór, zwłaszcza jego męska, dość liczna, część.

Właśnie dzięki męskim głosom wykonywane pieśni zabrzmiały bardzo realistycznie i wiarygodnie.
Muzyka działa na emocje, jest bodźcem dla naszej wrażliwości. Tych emocji podczas apelu nie zabrakło. Szczególne wrażenie wywarł na uczniach i nauczycielach finałowy utwór - pieśń "Kronika" Marka Grechuty, którą w rewelacyjny sposób zaśpiewał z towarzyszeniem chóru Dominik Robacki.
Młodym artystom akompaniowali ich koledzy - Michał Chojnacki i Krzysiek Przanowski. Oprawę muzyczną przygotowała nauczycielka muzyki - p. Urszula Lasota.

U.L. (7.11.2008)

Uczciliśmy Święto Narodowe

Klasowe gazetki ścienne o tematyce patriotycznej nie cieszą się popularnością.

Uczniowie zdecydowanie chętniej przygotowują dekoracje z okazji walentynek, Dnia Chłopca czy innych mniej oficjalnych okazji. Dlatego też mieliśmy obawy, na ile poważnie uczniowie potraktują międzyklasowy konkurs na gazetkę przygotowaną z okazji 90. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Jakież było nasze zdziwienie, gdy...

am (6.11.2008)

Nasze Mini ZOO

3 października, z okazji Dnia Dobroci dla Zwierząt, Samorząd Uczniowski zorganizował wystawę naszych pupili.

Uczniowie gimnazjum mogli podziwiać m.in. rasowe psy (shi-tzu, amstaf, owczarek szkocki coli, jamnik, sznaucer miniaturka, bernardyn i york), koty domowe, świnkę morską, królika oraz żółwia. Po raz pierwszy na wystawie pojawił się także gołąb pocztowy. Każda symboliczna złotówka zwiększała nasz budżet, który jak co roku przeznaczamy na schronisko w Płocku. Zebraliśmy 303 zł. Wszystkim tym, którzy wspomogli naszą akcję oraz opiekunom zwierząt serdecznie dziękujemy.

Agata Bembenista kl. 3d; Ola Gralewska kl. 3f (3.10.2008)

Chłopcy, kręgle i bilard...

Tegoroczne święto Dnia Chłopca dziewczęta z klasy IId wraz z wychowawcą p. Joanną Syską postanowiły uczcić na sportowo.

W ten sposób chciałyśmy zintegrować klasę i pokazać inne formy aktywności ruchowej. Zamówiłyśmy dla naszych przystojnych kolegów z klasy całą kręgielnię. Niestety, z niewiadomych przyczyn technicznych gra w kręgle nie odbyła się. Pomimo tych trudności wszyscy dobrze się bawili. Na dwóch stołach bilardowych odbywała się zacieta rywalizacja. W rezultacie nie było przegranych. Dużą też uwagę przyciągnął Ice Hokej. Ku naszemu zaskoczeniu po długim czasie tory do gry w kręgle zostały naprawione i chłopcy zaczęli dobra zabawę. Wszyscy wyszli zadowoleni i dumni z tak fajnego pomysłu. A naszym chłopcom z klasy - i nie tylko - życzymy Wszystkiego Najlepszego.

Klaudia Felińczak i Kasia Malarska II D (30.09.2008)

Szczęśliwego Nowego Roku... Szkolnego

1 września nasi uczniowie z entuzjazmem wrócili do szkoły.

Szczególnie zaskoczyła i ucieszyła wszystkich informacja, że nadal będzie można nosić mundurki :)
W murach naszego gimnazjum gorąco witamy 180 pierwszoklasistów. Mamy nadzieję, że szybko zaaklimatyzują się w nowym środowisku. Dobre samopoczucie to pierwszy krok do eudukacyjnych sukcesów.

L.S. (1.09.2008)
Copyright: 2003 SLAW