Gimnazjum nr 2 w Gostyninie im. Polskich Noblistów:

Wycieczki 2011/2012


"Kopernik" i inne warszawskie atrakcje


5 października uczniowie klas IIb, IId i kilkoro z innych klas wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Najważniejszym punktem wyjazdu była wizyta w Centrum Nauki Kopernik - nietypowym muzeum, gdzie każdy miał okazję połączyć naukę z zabawą. Nie było przewodnika, każdy mógł samodzielnie wykonywać różne doświadczenia, przy trudniejszych asystowali wolontariusze. Mogliśmy się przekonać w symulatorze jak na człowieka działa trzęsienie ziemi, mogliśmy odczuć co czuje chomik w kołowrotku, wchodziliśmy w mydlane bańki, obserwowaliśmy ruch naszego szkieletu podczas jazdy rowerem, itp.
Następnym punktem wycieczki był spacer po ogrodach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, które znajdują się w nietypowym miejscu, bo_ na dachu!
Po godzinnym spacerze z przewodnikiem po warszawskiej Starówce udaliśmy się w powrotną podróż do domu, po drodze zaspokajając głód w Mc Donaldzie.


Zuzia Kowalska, Justyna Ziółkowska, Dominika Przybyła (20.10.2011)ECCO WALKATHON 2011


10 września 2011 roku, po raz siódmy wzięliśmy udział wraz z nauczycielami naszego Gimnazjum nr 2 w Gostyninie w akcji charytatywnej - ECCO WALKATHON 2011.
Jesteśmy z ECCO od samego początku, czyli od 2005 roku. Kolejny raz pani pedagog - Małgorzata Kicka zebrała grupę na dwa autokary. W tym roku pojechało 84 uczniów i 12 opiekunów, którym jesteśmy wdzięczni, że co roku towarzyszą nam w Spacerze Ludzi Dobrej Woli ulicami Warszawy. Po raz kolejny dołączyli do nas absolwenci naszej szkoły, obecnie uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Gostyninie.
Warto wspomnieć, że tegoroczny wyjazd zawdzięczamy również panu Mateuszowi Banasiakowi z firmy BAN-TUR, który z poświęceniem jeździł po sklepach ECCO, żeby zakupić dla nas bilety. Z sukcesem! Kolejny raz mieliśmy możliwość przeżyć fantastyczną przygodę. Bardzo mu za to dziękujemy.


Adrianna Lemańska, Patrycja Gościniak IIIA (30.09.2011)
Nasze wycieczki

Copyright: 2003 SLAW