Gimnazjum nr 2 w Gostyninie im. Polskich Noblistów:

ARCHIWUM


W magicznym świecie Harrego Pottera
Wyłoniono zwycięzców kolejnej edycji konkursu czytelniczego o najbardziej popularnym wśród uczniów nastolatku - Harrym Potterze.

W środę 23.11.2005 r. wręczono nagrody książkowe laureatom konkursu pt. „W magicznym świecie Harrego Pottera”. Konkurencja była bardzo duża, a chętnych do zwycięstwa wielu. Nikomu jednak nie udało się pokonać Majki Niedzielskiej z klasy IIf. Majka zdobywając największą ilość punktów zajęła I miejsce udowadniając tym samym, że należy do grona ścisłej czołówki (poprzednie konkursy), która wie o Harrym wszystko. Drugie miejsce zajęła Natalia Kopik z klasy IIIg, trzecie miejsce wywalczył Wojtek Kwiatkowski również z klasy IIIg.
Serdecznie gratulujemy!
Dorota Augustyniak (23.11.2005)

Wystawa Krzysztofa Piotrowskiego z kl. 2B (prezentowana X-XI 2005)

Cześć nazywam się Krzysztof Piotrowski i zapraszam na moją drugą z kolei wystawę rysunków! Tym razem przygotowałem dla was nowe rysunki (coś nowego, coś starego:)) Powiem wam jednak, że na tym nie koniec. Słyszałem, że najbardziej podobają się śmieszne rysunki i dlatego kolejna zaplanowana wystawka będzie prezentować (same rysunki albo krótkie historyjki). Ale i tak będzie fajnie!!! Zapraszam do biblioteki na moją wystawę.
Krzysiek

Kolekcja Ilony Pietrzak i Kasi Pakulskiej (prezentowana IV 2005)

Na co dzień uprawiamy różne sporty np. pływanie, bieganie, jazdę na rowerze, na rolkach i oczywiście jazdę konną. Codziennie opiekujemy się koniem o imieniu Cecha oraz młodą kózką Toffi. Jazdę konną rozwijamy w kierunku WKKW (Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego), RDD (rajdów długodystansowych), skoków przez przeszkody, pielęgnacji i hodowli koni. Jak nietrudno się domyślić naszymi ulubionymi zwierzętami są KONIKI!!! Mamy nadzieję, że nasza wystawa w bibliotece na temat koni Wam się spodoba.
Serdecznie zapraszamy!!!
Ilona Pietrzak IIb i Kasia Pakulska Ib

Kolekcja Agaty Gizińskiej z kl. IIf (prezentowana III 2005)

Cześć! Nazywam się Agata Gizińska, chodzę do klasy IIf. Moim hobby jest rysowanie kredkami. Już od dawna każdą wolną chwilę spędzam na szkicowaniu i rysowaniu moich ulubionych postaci z bajek. Rysowanie sprawia mi ogromną przyjemność. Wszystkie prace starannie przechowuję. Część swoich zbiorów zaprezentowałam na wystawie, na którą serdecznie wszystkich zapraszam.
Agata Gizińska IIf


Wyniki konkursu czytelniczego „Harry Potter i Czara Ognia”
„Jeśli sądzisz, że w dobie komputerów sztuka czytania zanikła, zwłaszcza wśród dzieci, to niezawodny znak, że jesteś MUGOLEM!”
Na szczęście sztuka czytania w naszej szkole nie zanika. Już po raz drugi biblioteka szkolna zorganizowała konkurs czytelniczy ze znajomości kolejnej, czwartej księgi przygód Harrego Pottera.

Do konkursu przyjętych zostało ponad trzydziestu uczniów, chociaż chętnych do zmierzenia się z „Harry Potterem i Czarą Ognia” było znacznie więcej.
W dniu 16.03.05 organizatorki konkursu - p. D. Augustyniak i p. U. Lasota wręczyły nagrody książkowe uczestnikom, którzy wykazali się najlepszą znajomością najbardziej popularnej wśród młodzieży lektury: Karolinie Radziejewskiej z klasy IIa, Majce Niedzielskiej z klasy If, Natalii Kopik z klasy IIg, Roksanie Ligockiej z klasy Ic i Michałowi Szulwachowi z klasy IIIf.
Serdecznie gratulujemy!
Dorota Augustyniak (16.03.2005)

Kolekcja Marty Stawickiej z kl. IIIF (prezentowana III 2005)

Nazywam się Marta Stawicka i chodzę do klasy IIIf. Interesowałam się rysowaniem już od najmłodszych lat. Na początku moje rysunki nie były rewelacyjne, jednak z upływem czasu stawały się coraz lepsze. Kiedy mam wolną chwilę biorę ołówek i rysuję. Najczęściej spod mojej ręki "wychodzą" bajkowe postacie. Poza tym lubię rysować zwierzęta oraz martwą naturę. Mam nadzieję, że spodobają się Wam moje prace.
Serdecznie zapraszam!
Marta


Kolekcja Krzysztofa Piotrowskiego z kl. IB (prezentowana II 2005)

Cześć! Nazywam się Krzysztof Piotrowski i chodzę do klasy Ib. Moim hobby jest rysowanie. Bardzo lubię to robić w każdej wolnej chwili. Zwykle przerysowuję inne rysunki, ale tworzę również własne prace. Rysuję różnymi technikami np. cieniuję i poprawiam prace węglem. Lubię rysować zwierzęta oraz różne postacie np. z serii komiksowych. Najbardziej podoba mi się rysunek złego generała Bisona z komiksu pt. „Street Fighter”. Uwielbiam rysować bajkowe postacie (możecie też je obejrzeć w sali nr 14).
Serdecznie zapraszam do obejrzenia mojej wystawki.
Krzysztof Piotrowski

Kolekcja Jana Seweryniaka z kl. IIE (prezentowana II 2005)

Cześć to znowu ja - Janek Seweryniak, widzieliście już moją wystawę „Wozy bojowe”. Chciałbym, żebyście poznali moje drugie zainteresowanie, związane z samojezdnymi maszynami rolniczymi. Moja wystawa ma tytuł: „Samojezdne maszyny rolnicze”, z których najbardziej fascynują mnie ciągniki i kombajny zbożowe. Maszyny te wiążą się z moimi marzeniami.
Chciałbym mieć najbardziej zmodernizowane i zmechanizowane gospodarstwo rolne w gminie Gostynin, a nawet w województwie mazowieckim. Gdy odziedziczę gospodarstwo po moim ojcu i mi się poszczęści, to może nawet uda mi się zrealizować swoje marzenia. Przedstawiam wam maszyny dla średnich gospodarstw (36-100 ha), oraz dla gospodarstw dużych (150-300 ha i powyżej). Jest wiele firm, które produkują takie maszyny, jak np.: Ursus, Same, Lamborghini, New Holland, itp.
Przedstawione na wystawie maszyny mają moc od 50 KM nawet do 200 KM. Do tych fascynacji nikt mnie nie namawiał, mieszkam na wsi i odkąd pamiętam, zawsze interesowałem się maszynami rolniczymi.
Zachęcam Was do przedstawiania swoich zainteresowań w bibliotece szkolnej. Cześć!!!
Jan Seweryniak

Kolekcja Marty Chmieleckiej z kl. IIB (prezentowana I 2005)

Nazywam się Marta Chmielecka, mam 14 lat i chodzę do klasy IIb. W wolnych chwilach szkicuję (ołówkiem, węglem, kredą), lub przeglądam rysunki innych w Internecie.
Najczęściej spod mojego ołówka wychodzą prace przedstawiające twarze, których (bynajmniej ja) nigdy nie widziałam. Chętnie pokazuję innym swoje prace, jednak to jest moja pierwsza wystawa.
Nigdy nie uczyłam się szkicować, ale uważam, że robię postępy.
Każda moja praca ma swój numerek. Moim zdaniem najfajniejszy jest szkic nr 14. Podoba mi się też praca z numerem 7 (to moja szczęśliwa liczba), możecie ją obejrzeć na blogu nobody-else.eblog.pl. A zresztą sami oceńcie!
Marta Chmielecka

Konkurs czytelniczy „Harry Potter i Zakon Feniksa” został rozstrzygnięty
Do udziału w wewnątrzszkolnym konkursie czytelniczym zorganizowanym przez bibliotekę szkolną zgłosiło się ponad trzydziestu uczniów - miłośników baśniowej historii o Harry Potterze.

Wszyscy z jednakowym zapałem podjęli wyzwanie, którego celem była możliwości zweryfikowania własnej wiedzy na temat przeczytanej lektury. Uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy. Organizatorki - p. D. Augustyniak i p. U. Lasota przyznały nagrody książkowe uczniom, którzy wykazali się najlepszą znajomością przygód Harrego Pottera. Wręczenie nagród odbyło się 29.10.2004r.
I miejsce - Karolina Radziejewska; Natalia Kopik
II miejsce - Wojciech Kwiatkowski; Majka Niedzielska
III miejsce - Joanna Tarka; Donata Migdalska; Joanna Różycka
Dorota Augustyniak (29.10.2004)

Kolekcja Bartka Kukulskiego z kl. IG (prezentowana V-VI 2004)

Nazywam się Bartek Kukulski i mam 14 lat. Chodzę do klasy IG. Mam kilka różnych zainteresowań, ale największym z nich jest zbieranie kart telefonicznych. Kolekcjonuję je już od pięciu lat, a moja kolekcja liczy 385 sztuk. Początkowo zbierałem same karty z Polski. Do tej pory zgromadziłem ich już 289 sztuk. Zachęcam was jednak do obejrzenia 96 kart zagranicznych, wśród których znajdują się egzemplarze m.in. z Iraku, Egiptu, Grecji, Niemiec, Włoch i Belgii. Mam także 15 polskich kart z Papieżem i 120 kart z miastami. Myślę, że warto zobaczyć moją kolekcję.
Bartek Kukulski

Kolekcja Jana Seweryniaka z kl. IE (prezentowana IV 2004)

Nazywam się Jan Seweryniak, chodzę do klasy 1E. Chciałbym wam powiedzieć kilka słów o mojej kolekcji i jak ją założyłem.
Moim hobby jest zbieranie zdjęć i opisów różnych wozów bojowych z I i II wojny światowej oraz z czasów współczesnych. Zbieram te materiały od około 3 miesięcy i mam już 36 kart. Do zbierania kart zachęcił mnie mój brat, który pierwszy zaczął interesować się wojskiem i zbierać materiały na ten temat. Ja zaś interesuję się wozami bojowymi. Jak zobaczycie wystawę, to może sami zarazicie się moją pasją?
Jan Seweryniak

Kolekcja Adriana Rzeczycy z kl. IIE (prezentowana II-III 2004)

Nazywam się Adrian Rzeczyca i jestem uczniem klasy II e. Od dawna interesował mnie sport, a szczególnie piłka nożna. Bardzo lubię kibicować drużynom piłkarskim oraz oglądać mecze. Z piłką nożną wiąże się moje najważniejsze hobby: zbieranie koszulek piłkarskich. Pierwsze dwie koszulki dostałem przed mistrzostwami świata w 1998r. Były to koszulki RONALDO z Brazylii i ZIDANE z Francji.
Obecnie moja kolekcja liczy 24 koszulki różnych piłkarzy z różnych klubów. Moim ulubionym klubem jest hiszpański REAL MADRYT, dlatego w mojej kolekcji znajduje się aż 7 koszulek z tego klubu.
Uważam, że moje hobby jest bardzo pożyteczne, ponieważ koszulki służą i do oglądania i jako strój do gry. Jest to bardzo interesujące hobby i zachęcam wszystkich do zbierania strojów sportowych.
Adrian Rzeczyca

Kolekcja Krystiana Zalewskiego z kl. IIF (prezentowana XII 2003-I 2004)

Moja kolekcja liczy ok. 100 egzemplarzy czasopism „W Duchu i Prawdzie”, „List”, „Horyzonty Misyjne”, „Niedziela”. Zacząłem zbierać prasę katolicką w lipcu 2000 roku. Z tego czasu pochodzi najstarszy numer mojej kolekcji. Segregowanie, układanie, a przede wszystkim czytanie tych czasopism jest dla mnie wielką przyjemnością. Mam nadzieję, że przedstawione przykładowe egzemplarze zachęcą was do czytania, a nawet kolekcjonowania chrześcijańskich czasopism. Zbieram te gazetki, ponieważ znajdują się w nich bardzo ciekawe i pouczające artykuły. Katolicka prasa może się wydawać nudna, ale ona naprawdę poucza i kieruje jak być prawdziwym chrześcijaninem.
Bardzo zachęcam do jej czytania, ponieważ może bardzo pomóc w życiu codziennym.
Krystian Zalewski

Kolekcja Michała Zielińskiego z klasy IG (prezentowana X-XI 2003)

Zbieraniem znaczków zainteresowałem się w wieku dziewięciu lat. Moimi pierwszymi były dwa podarowane mi przez mojego brata, jeden z Polski a drugi z Niemiec. Wpadłem więc wtedy na pomysł kolekcjonowania ich. Szybko poszerzałem swoją wiedzę na ten temat, a także szukałem nowych, ciekawszych serii. Kiedy w wakacje wyjeżdżałem do innych krajów, miałem świetne okazje do tego, aby rozszerzać swoje dotychczasowe zbiory. Oczywiście nie byłem we wszystkich tych miejscach, z których mam znaczki, można je kupić w klubach filatelistycznych lub w specjalnych punktach na poczcie. Niestety w Gostyninie nie ma tego typu punktów i muszę szukać ich w większych miastach.
Moja kolekcja liczy 274 znaczki, w tym serie przedstawiające różne dyscypliny sportowe, zwierzęta, samochody, osiągnięcia naukowe i wiele innych. Na wystawie nie umieściłem wszystkich, ponieważ niektóre się powtarzają lub są w złym stanie. Myślę, że warto poświęcić chwilę i obejrzeć moją dotychczasową kolekcję.
Michał Zieliński


Konkurs rozstrzygnięty
Zainicjowany przez bibliotekę wewnątrzszkolny konkurs na plastyczną interpretację wiersza K.I. Gałczyńskiego, dobiegł końca. Miał on na celu zainspirowanie uczniów twórczością poety, którego nazwiskiem ogłoszony został rok 2003.

Spośród zgłoszonych do konkursu prac jury w składzie: Dorota Augustyniak, Urszula Lasota, Anna Michalska wyłoniło grupę młodych twórców, których prace spełniały kryteria regulaminu oraz w szczególny sposób oddawały klimat zinterpretowanego wiersza.
Laureatką konkursu została Ilona Pietrzak z klasy Ib. Wyróżnienia przyznano: Angelice Filipczak z klasy IIIa, Łukaszowi Stasiakowi z klasy Ic, Piotrowi Wajmanowi z klasy IIIc, Karolowi Trepto z klasy IIIc.
Serdecznie gratulujemy!!!
Dorota Augustyniak (12.12.2003)

Założenia konkursu na
„Plastyczną interpretację wiersza K. I. Gałczyńskiego w 50. rocznicę śmierci poety”
  • Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas I-III gimnazjum. Mogli wziąć w nim udział wszyscy chętni, którzy zgłosili swoje uczestnictwo i złożyli prace w bibliotece szkolnej do dnia 28.11.2003 r.
  • Przedmiotem konkursu były samodzielnie wykonane prace plastyczne będące interpretacją treści jednego z dwóch wierszy K. I. Gałczyńskiego dostępnych w bibliotece szkolnej.
  • Format i technika wykonania pracy była dowolna.  • Copyright: 2003 SLAW